Büyükşehir Belediyesi Ağaköy'de kaliteyi yükseltiyor

Kırsal mahallere modern yaşam alanları kazandırmak için çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Gürsu'nun Ağaköy Mahallesi'deki hizmet binasının açılışını yaptı.

02 Ağustos 2021 Pazartesi, 15:31

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede de özelikle kırsal mahallelerdeki yaşam kalitesinde çıtayı yukarı taşımak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Tüm dünyada yatırımların neredeyse durma noktasına geldiği pandemi sürecine rağmen özellikle altyapı ve ulaşım yatırımlarından asla taviz vermeyen Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç duyulan kırsal mahallelere de sosyal donatı alanları kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Gürsu'nun Ağaköy Mahallesi için projelendirilen hizmet binası, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, Bursa Milletvekili Atilla Ödünç ve AK Parti İl Başkanvekili Mustafa Yavuz'un da katıldığı törenle hizmete açıldı.

DOLU DOLU KULLANILACAK

Toplam 336 metrekare alan üzerine inşa edilen, bünyesinde çok amaçlı salon, düğün salonu ve hizmet birimlerinin bulunduğu iki katlı binanın açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bölge halkının en önemli taleplerinden birinin hayata geçirilmiş olduğunu vurguladı. Pandemi nedeniyle ülkenin çok zor günlerden geçtiğini, ancak normalleşme süreciyle birlikte Ağaköy Hizmet Binası'nın düğün, nişan, konferans gibi farklı etkinliklerle dolu dolu kullanılacağını ifade eden Başkan Aktaş, "Gürsu nüfusu 100 bine dayanan ve hızla gelişen ilçelerimizden biri. O nedenle ulaşımdan altyapıya, spor tesislerinden hizmet binalarına kadar her alanda önemli yatırımları hayata geçiriyoruz. Bu hizmet binalarını sadece Gürsu'ya değil, Mustafakemalpaşa'ya da Yenişehir'e de İnegöl'e de kazandırıyoruz. Hizmet binamızın hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Kurdeleyi keserek binayı hizmete açan Başkan Aktaş ve beraberindekiler daha sonra vatandaşlarla sohbet edip, şeftali ve armut hasadının başladığı mahalledeki soğuk hava depolarını ziyaret etti.

DİĞER HABERLER